Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Co to jest optymalizacja podatkowa?

Optymalizacja podatkowa jest to podejmowanie takich działań, zgodnych z prawem, które prowadzą do obniżenia obciążeń podatkowych. Najczęściej wybiera się taką formę i wysokość podatku, która jest dla nas najkorzystniejsza.  

optymalizacja-kosztow
Optymalizacja podatkowa jest to legalne działanie, zgodne z obowiązującymi przepisami prawa. Nie jest to obejście prawa podatkowego, ponieważ my legalnie obniżamy swój podatek. Takie rozwiązanie wybiera bardzo dużo przedsiębiorców. Przede wszystkim w ten sposób wychodzą oni z kryzysu gospodarczego.  

Jest kilka obszarów optymalizacji. Możemy obniżać różne podatki, np.: 

  • Podatki dochodowe ( Dotyczą m.in. kosztów uzyskania przychodów oraz formy rozliczania własnych dochodów ) 
  • Podatki majątkowe ( Podatek od spadku, czy darowizny ) 
  • Podatki obrotowe ( Zwolnienie z podatku VAT ) 

Optymalizacja może przynosić nam naprawdę wiele zysków. Przede wszystkim zmniejszymy swoje obciążenia podatkowe, zmniejszymy ryzyko podatkowe i przesuniemy w czasie obowiązek podatkowy.