Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Księgowość w spółce partnerskiej

spolka-partnerskaKsięgowość w firmie można prowadzić na różne sposoby. Są bowiem dwa rodzaje księgowości: pełna oraz uproszczona. Wszystko zależy od tego jak duże jest nasze przedsiębiorstwo i jakie osiąga roczne przychody. Różna jest też księgowość dla różnych rodzajów spółek.  

Jeśli chodzi o spółkę partnerską, to w niej można prowadzić księgowość pełną lub uproszczoną. Wszystko zależy od wielkości firmy i od jej dochodów. Jeśli w ciągu jednego roku podatkowego spółka partnerska przekroczy dochody w wysokości 1 200 000 euro, to jest zobowiązana do tego, aby w następnym roku prowadzić już pełną księgowość.  

Księgowość uproszczona jest przeznaczona dla małych firm, o dochodach mniejszych niż 1 200 000 euro. Polega głównie na prowadzeniu księgi przychodów i rozchodów. Nie jest to bardzo trudne, ponieważ w księdze tej zapisuje się głównie tylko pieniądze jakie na nasze konto wpłynęły i te, które z niego wypłynęły. Nie zapisujemy wszystkich, trudniejszych operacji, ponieważ nie jest to potrzebne.
  
Prowadzenie pełnej księgowości jest znacznie trudniejsze. Nie radzimy sobie z tym zazwyczaj sami i dlatego musimy zatrudnić księgową lub biuro rachunkowe. Pełna księgowość sprowadza się bowiem głównie do prowadzenia ksiąg handlowych. Zapisujemy w nich wszystkie operacje finansowe, jakie dokonały się w naszej firmie. Nie tylko przychody i rozchody, ale także rozliczenia z kontrahentami.