Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Ustawa o księgowości

Ustawa o księgowości zwana jest bardzo często polskim prawem bilansowym. Stanowi on podstawę prawną rachunkowości, której każdy powinien przestrzegać. Została uchwalona 29 września 1994 roku. 

przepisy-ksiegoweZ czego się składa?  
Ustawa to składa się z 12 rozdziałów. Każdy z nich dotyczy innych działów księgowych, a w 1 i 10 rozdziale zawarte są informacje ogólne. Natomiast 12 zawiera sprawozdania finansowe dla banków, zakładów ubezpieczeń oraz innych jednostek.  

Co zawiera? 
Ustawa o rachunkowości zawiera szereg zasad jakimi powinniśmy się kierować i jakie musimy stosować przy dokonywaniu ewidencji w naszej firmie. Określa także w jaki sposób powinno się prowadzić księgi rachunkowe oraz to, jak biegli rewidenci powinni badać sprawozdania finansowe. W ustawie tej znajdziemy też wiele innych informacji, które pomogą nam lepiej prowadzić w naszym przedsiębiorstwie księgowość.  

Kogo dotyczy? 
Ustawa to dotyczy wszystkich podmiotów, które mają swoją działalność zarejestrowana na terenie Polski. Są to m.in. wszelkiego rodzaju spółki handlowe, gminy, powiaty, osoby fizyczne, jednostki organizacyjne, spółki jawne oraz cywilne.  

Ustawa o księgowości reguluje nam wszystkie kwestie związane z księgowością w firmie. Należy ją znać i znać jej zasady oraz stosować je we własnej firmie.