Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Przechowywanie dokumentów księgowych

Dokumenty księgowe, należy przechowywać w odpowiednich terminach w celu umożliwienia dostępu do nich osobom do tego upoważnionym. Przechowywane dokumenty są dowodem na zaistnienie zdarzeń gospodarczych. Potwierdzają, że coś się wydarzyło.  

Każdy dokument księgowy, niezależnie czy jest to dowód księgowy, księgi rachunkowe czy sprawozdania finansowe należy odpowiednio przechowywać. Muszą być zabezpieczone przed zniszczeniem i chronione przed nieupoważnionymi do nich osobami.  

dowod-ksiegowyDowody księgowe 

Dowody księgowe powinny być przechowywane w siedzibie firmy w odpowiednim porządku. Muszą być to oryginały. Poukładane muszą być w porządku chronologicznym i broszurowane. Można oczywiście przechowywać je na komputerowych nośnikach danych. Jedynym warunkiem jest to, że musimy mieć możliwość wydruku wszystkiego, czego będziemy potrzebowali.  

Księgi rachunkowe  

Większość osób decyduje się na to, aby księgi rachunkowe prowadzić w sposób elektroniczny. W tym przypadku wszystkie dokumenty przechowujemy na nośnikach danych. Zobowiązani jesteśmy do tego, aby posiadać kopie zarówno w formie elektronicznej jak i papierowej. Nośniki danych powinny być sprawdzone i odporne na zagrożenia.  

Zarówno wtedy, gdy przechowujemy dokumenty w formie papierowej, jak i elektronicznej zobowiązani jesteśmy do ich odpowiedniego skatalogowania, aby można było je później łatwo odszukać i zidentyfikować.