Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Prowadzenie księgowości w spółce z oo

Pełna księgowość przeznaczona jest dla spółek handlowych - kapitałowych i osobowych oraz spółek cywilnych mających siedzibę firmy na terenie Polski. Zobowiązane są ją także prowadzić spółki jawne, partnerskie i  cywilne osób fizycznych, jeżeli ich dochody za poprzedni rok podatkowy przekraczają 1 200 000 euro.  

Wynika z tego, że spółka z oo w każdym przypadku musi prowadzić księgowość pełną. Jest ona także zobowiązane do tego, aby księgowość prowadzić zawsze, nawet wtedy, gdy zostanie ona zawieszona.  

Księgowość w spółce z oo polega przede wszystkim na prowadzeniu ksiąg rachunkowych, ponieważ jest to podstawowa forma prowadzenia pełnej księgowości. Są one znacznie trudniejsze niż księga przychodów i rozchodów, w której zapisujemy wszystkie operacje gospodarcze, jakie dokonały się w naszej firmie. Pełna księgowość wymaga zatrudnienia kogoś do pomocy. Sami nie jesteśmy w stanie uzupełniać ksiąg rachunkowych, ponieważ wymaga to znajomości wielu sposobów i technik ich wypełniania.  
ksiegowosc-w-spolce

Księgowość w spółce z oo wymaga zatrudnienia biura rachunkowego. Pracujący w nim księgowi, dokładnie znają wszystkie sposoby na prowadzenie ksiąg rachunkowych i nie sprawia im to większego problemu. Warto korzystać z ich pomocy i samemu się z tym nie męczyć. My nie jesteśmy do tego przygotowani i możemy przez to popełniać liczne błędy, które później wpłyną na nasze przedsiębiorstwo. Księgowa zna się na wszystkim i wie jak powinno się poprawnie uzupełniać księgi rachunkowe.  

Ale księgowość w spółce z oo to nie tylko księgi rachunkowe. Oprócz nich musimy także gromadzić wszystkie dokumenty i dowody księgowe, przechowywać je i porządkować, tak aby można było wszystko łatwo znaleźć i łatwo ocenić sytuację finansową naszej firmy. Co roku bowiem jesteśmy zobowiązani do sporządzania bilansu spółki i rozliczania pracowników. Tego także nie musimy robić sami. Tym także może zająć się biuro rachunkowe, abyś ty miał czas na inne sprawy ważne dla twojego przedsiębiorstwa.