Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Księgowość spółki jawnej

Księgowość w firmie może być pełna lub uproszczona, wszystko zależy od tego, jaka jest to spółka i jakie są jej dochody. 

spolka-jawnaJeśli chodzi o spółkę jawną, to jej księgowość uzależniona jest właśnie od tego, jak wysokie są jej dochody za poprzedni rok obrotowy. Jeżeli przekraczają one 1 200 000 euro to w takim przypadku zobowiązani jesteśmy do tego, aby prowadzić pełną księgowość. W przypadku kiedy, dopiero rozpoczynamy prowadzenie działalności gospodarczej lub nasze dochody są niższe od podanej kwoty, to możemy prowadzić księgowość uproszczoną.

Pełna księgowość polega przede wszystkim na prowadzeniu ksiąg rachunkowych. Sprowadza się to do ich wypełniania. Podlega to wielu zasadom i metodom, które nie są bardzo proste. Można więc skorzystać z pomocy biura rachunkowego, które wszystkim się zajmie i we wszystkim pomoże.


Uproszczona księgowość to prostsza forma prowadzenia księgowości w firmie. Polega na dokładnym i rzetelnym wypełnianiu księgi przychodów i rozchodów, w której zapisane są wszystkie operacje gospodarcze, które dokonały się w danym czasie w naszej firmie. Z tego względu, że jest łatwa, nie koniecznie wymaga czyjejś pomocy. Jeśli jednak uważasz, że sam sobie nie poradzisz, to inni – księgowa, biuro rachunkowe - na pewno udzielą ci kompleksowych porad.