Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Założenie własnego biura rachunkowego

Jesteś młodym wykształconym człowiekiem z wielkim zapałem do pracy i chcesz założyć własne biuro rachunkowe. Pokażemy ci w skrócie jak tego dokonać i czy jest to opłacalne. 
prowadzenie-biura-rachunkowego

Osoba chcąca założyć własne biuro rachunkowe musi spełniać kilka podstawowych kryteriów: 

  • Musi być to osoba z wykształceniem magisterskim na kierunku ekonomicznym, najlepiej na rachunkowości.  
  • Musi posiadać certyfikat księgowej, który pozwala na prowadzenie ksiąg rachunkowych.  
  • Należy posiadać przynajmniej trzy letnią praktykę na stanowisku księgowej. 

Spełniając wszystkie te warunki można własne biuro rachunkowe zakładać. Na samym początku trzeba zarejestrować swoją działalność w Urzędzie Miasta, odpowiednim do miejscowości, w której takie biuro chcemy otworzyć.  Następnie należy postarać się o kilka podstawowych dokumentów i zaświadczeń m.in.: 

  • Numer REGON 
  • Ubezpieczenie OC

Zakładanie biura rachunkowego polega na tym samym na czym polega założenie jakiegokolwiek innego przedsiębiorstwa. 

Założenie biura rachunkowego w odpowiednim miejscu może być bardzo opłacalne. Jeśli jednak nasze biuro umieszczone będzie w centrum dużego miasta takiego jak Kraków, Warszawa czy Wrocław to warto się zastanowić czy w ogóle go zakładać. W miejscach tych bowiem jest bardzo dużo tego typu firm, które oferować będą usługi takie jak my. Wiadomo, że większość osób wybierze te starsze, z doświadczeniem i dobrymi opiniami. Nasze biuro nie ma tam większych szans na przetrwanie, ponieważ po prostu konkurencja nas wygryzie. Nasz interes będzie opłacalny w takich miejscach, gdzie podobnych firm jest bardzo mało lub w ogóle ich nie ma. Wtedy mamy szanse na przetrwanie, zdobywanie zaufania klientów i  rozwój naszej firmy.  

Na rynku pojawiają się coraz to nowe biura rachunkowe oferujące nam swoje usługi. Warto z nich korzystać, kiedy mamy własne przedsiębiorstwo i potrzebujemy pomocy w zakresie rachunkowości i księgowości. Nowe biura rachunkowe w miejscach gdzie ich brak, to przede wszystkim korzyść dla klientów.