Działamy na rynku już wiele lat, oferując przedsiębiorcom profesjonalną opiekę księgową.Kluczem do naszego sukcesu stała się kompetencja, która gwarantuje najwyższy standard obsługi oraz całkowite bezpieczeństwo.Prowadzimy każdy rodzaj księgowości,udzielamy porad z zakresu rachunkowości i podatków. Naszą ofertę dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Biuro Rachunkowe OPTIMA
Telefon: 12 37 83 835
E-mail: kontakt@biurorachunkoweoptima.pl

Jakie biuro rachunkowe będzie dla nas najlepsze?

Wybierając biuro rachunkowe zastanawiamy się nad wieloma kwestiami. Jedno z najczęściej zadawanych pytań dotyczy tego jak duże powinno być biuro rachunkowe. Czy należy wybrać to duże, które obsługuje wiele klientów, czy może małe, które do każdego podchodzi indywidualnie. 

rachunkowosc-spolkiDuże biura rachunkowe, mają to do siebie, że u nich klient staje się anonimowy. Nie podchodzi się do klienta indywidualnie, ale traktuje się go jak każdego innego. Nie należy jednak zapominać o tym, że takie biura są bardzo przydatne i czasami lepsze niż inne. Zawsze mają dla nas czas, zatrudniają przecież wielu księgowych, którzy mogą się nami zająć w każdej chwili. U nich nigdy nie ma przestojów, ani dłużysz urlopów, zawsze ktoś w biurze jest, kto może służ nam pomocą. Zatrudniając księgową zawsze jest ryzyko, że może zachorować, albo wydarzy się coś co uniemożliwi jej przyjście do pracy. W przypadku dużego biura rachunkowego nie ma takiego ryzyka. Nawet choroba kilku pracowników to nie jest problem, są przecież inni i oni mogą nam pomóc. Pracuje tam wiele osób i na nich można przełożyć obowiązki osób nieobecnych w pracy. Zaletą dużych biur rachunkowych jest to, że świadczą wiele usług, mają ogromne doświadczenie i  w razie jakichkolwiek problemów sami je rozwiążą albo polecą mam osoby, które będą w stanie nam pomóc 

Małe biura rachunkowe do każdego klienta podchodzą indywidualnie, każdym zajmują się z osobna, ponieważ nie mają tak dużo klientów. Nie zatrudniają tak wielu pracowników jak te duże. Nie potrzebują tego na początku, ale pewnie w miarę rozwoju firmy będą tego wymagały. Z reguły to one lepiej wykonują powierzone im zadania, ze względu na to, że nie mają tak wielu klientów, którymi muszą się zajmować.   

Nie jest  jednak zawsze tak samo. Nie możemy jednoznacznie stwierdzić czy dane biuro rachunkowe jest duże czy małe i które jest lepsze. Uważam, że tak za bardzo nie powinniśmy się tym kierować. Najlepiej wybrać biuro, które nam wydaje się najlepsze i które spełnia wszystkie nasze wymagania.